ESPORT (Electronic Sports) z biegiem lat gwałtownie zyskał popularność, przekształcając gry wideo w profesjonalną branżę konkurencyjną. Wraz z tym wzrostem popularności zakłady e -sportowe stały się również znaczącą częścią społeczności gier. Dla początkujących, którzy są nowi w świecie zakładów e -sportowych, zrozumienie szans i ich działanie jest kluczowe. W tym kursie katastrofy wyjaśnimy podstawy zakwestionowania e -sportu.

Zrozumienie szans

Szanse są sposobem na przedstawienie prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia, a także potencjalną wypłatę, która zostanie odebrana, gdyby zakład się powiedzie. W kontekście zakładów e -sportowych szanse określają kwotę pieniędzy, które można wygrać, jeśli dokonają prawidłowej prognozy dotyczące wyniku konkretnego meczu lub turnieju.

Rodzaje formatów szans

Istnieją trzy powszechne formaty szans stosowanych w zakładach e -sportowych:

 1. Szanse dziesiętne: są to najprostsze format szans i są powszechnie stosowane w Europie i Australii. Liczba dziesiętna reprezentuje całkowitą wypłatę, w tym początkowe udziały, jeśli zakład się powiedzie. Na przykład, jeśli szanse wynoszą 2.50, zakład 10 USD przyniosłby całkowitą wypłatę 25 USD.
 2. Szanse amerykańskie: głównie stosowane w Stanach Zjednoczonych, kursy amerykańskie mogą być wyświetlane jako liczby dodatnie lub ujemne. Pozytywne szanse pokazują potencjalny zysk z zakładu w wysokości 100 USD, podczas gdy negatywne szanse pokazują kwotę, którą należy postawić, aby wygrać 100 USD. Na przykład +200 oznacza, że ​​zakład w wysokości 100 USD spowodowałby 200 USD zysku, a -150 wymagałoby zakładu 150 USD, aby wygrać 100 USD.
 3. Szanse ułamkowe: powszechnie stosowane w Wielkiej Brytanii, szanse ułamkowe pokazują potencjalny zysk w stosunku do ustawionej kwoty. Na przykład, mając szanse 2/1, zakład 10 USD przyniósłby 20 USD.

Ulubiony vs. Słabszy

Patrząc na obstawianie e -sportów, często natkniesz się na terminy „Ulubione” i „Underdog.„Niniejsze Warunki reprezentują postrzeganą siłę lub porównanie poziomu umiejętności między konkurującymi drużynami lub graczami.

Ulubionym jest drużyna lub gracz, który ma wygrać mecz, podczas gdy słabszy jest uważany za mniej prawdopodobne, że zwycięży. Szanse odzwierciedlają te oczekiwania, a ulubiony ma niższe szanse (e.G., 1.50) i słabsze mają wyższe szanse (e.G., 3.00).

Obliczanie potencjalnej wypłaty

Aby obliczyć potencjalną wypłatę, musisz zrozumieć, jak działają szanse. Oto prosta formuła, która Ci pomoże:

Potencjalna wypłata = (szanse x stawka) – staw

obliczyć potencjalną wypłatę, musisz

Na przykład, powiedzmy, że postawiłeś 50 USD w zespole z kursami 2.00:

Potencjalna wypłata = (2.00 x 50 USD) – 50 USD = 50 USD

Implikowane prawdopodobieństwo

Implikowane prawdopodobieństwo odnosi się do prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia, jak sugeruje szanse. Można go obliczyć za pomocą następującego wzoru:

Implikowane prawdopodobieństwo = 1 / szanse

Używając szans dziesiętnych, jeśli szanse wynoszą 4.00, dorozumiane prawdopodobieństwo wynosiłoby 1/4.00 = 0.25 lub https://ggbet-sport.com/pl/ 25%. Oznacza to, że wydarzenie ma 25% szans na wydarzenie na podstawie danych szans.

wysokości 100 USD

Czynniki do rozważenia

Jeśli chodzi o zakłady e -sportowe, ważne jest rozważenie różnych czynników przed umieszczeniem zakładów:

 • Historia wydajności zespołu
 • Wydajność indywidualnego gracza
 • Urazy lub zmiany listy
 • Najnowsze formy i seria wygranych
 • Rekordy z głową
 • Format i struktura turnieju
 • Mapa lub aspekty gier

Biorąc pod uwagę te czynniki może pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakładowych i zwiększeniu szans na sukces.

Podsumowując

Podstawy e -sportów mogą początkowo wydawać się złożone, ale z takim kursem awaryjnym początkujący mogą szybko uchwycić podstawy. Zrozumienie różnych formatów szans, obliczanie potencjalnych wypłat i uwzględnienie odpowiednich czynników pomoże Ci skuteczniej poruszać się po świecie eSports. Pamiętaj, że odpowiedzialne hazard jest niezbędne, więc zawsze ustawiaj budżet i zakład w ramach swoich środków.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  wpChatIcon
  Scroll to Top